Hodí sa vedieť 
 
Druhy lepenky a použitie 

Lepenka a preložky sú z viacvrstvového plošného materiálu. Využívajú sa predovšetkým na prekrývanie chránených miest proti znečisteniu, ako ochrana predmetov a tovaru proti poškodeniu alebo ako výplň krabíc a boxov. Pomocou preložiek zaistíte stabilitu tovaru na paletách a ochránite tovar proti poškodeniu pri skladovaní do viacej vrstiev.
Lepenku a preložky dodávame v niekoľkých šírkach, hrúbkach a návinoch. Zaistíme výrobu podľa Vašich špeciálnych parametrov a požiadaviek. V prípade záujmu nás kontaktujte na email info@spapier.sk.
Samozrejmosťou pre nás je vytvorenie vzorky k odsúhlaseniu parametrov zákazníkom pred samotnou objednávkou a zadaním zákazkovej výroby.
 

Druhy vlnitej lepenky 

Vlnitá lepenka sa vyrába z dvoch až siedmych vrstiev papieru, ktoré sú tvorené vrstvami krycieho tzv. hladkého papieru a zvlneného papieru.

 Druh lepenky Použitie
 2 vrstvová vlnitá lepenka(2VVL) preložky zabraňujúce poškodeniu tovaru, k prekrytiu
 podlahovej plochy, výplň
 3 vrstvová vlnitá lepenka typ
 mikrovlna (3VVL)
 pre uloženie predmetu a tovaru, klopové krabice,
 boxy, tubusy
 3 vrstvová vlnitá lepenka typ vlny
 B (3VVL)
 pre uloženie predmetu a tovaru, klopové krabice,
 boxy, tubusy
 3 vrstvová vlnitá lepenka typ vlny  C (3VVL) pre uloženie predmetu a tovaru, klopové krabice,
 boxy, tubusy
 5 vrstvová vlnitá lepenka(5VVL) sťahovacie a manipulačné krabice s požiadavkami
 na strednú záťaž
 7 vrstvová vlnitá lepenka(7VVL) veľké transportné krabice s vysokými požiadavkami  na záťaž

Hladká lepenka
- tiež kartón, papier s veľkou plošnou hmotnosťou pre výrobu kartonáže a väzbu kníh.
 
Vlnitá lepenka
- dvoj- až 7vrstvová štruktúra, v ktorej sa striedajú vrstvy hladkej lepenky a zvlnenej lepenky. Použitie predovšetkým na výrobu kartonáže, krabíc, všeobecne v obalovej technike.
 
Izolačná lepenka
- hladká lepenka napustená izolačnou látkou, prípadne s ďalšou plastovou vrstvou pre vodeodolnú izoláciu v stavebníctve.
 
Elektrotechnická lepenka
- tiež pod názvom "prešpán" pre izoláciu drážok točivých el. strojov(motorov, generátorov)


Označení podľa FEFCO

Cieľom FEFCO je zjednodušenie rozlíšenia druhov konštrukcií kartonážnych výrobkov pomocou jednoduchých medzinárodných symbolov.
  D - dĺžka
  Š - šírka
  V - výška
  /v - presah odnímateľného veka alebo dna
  /o - presah klop cez seba
 
Pre meranie a uvádzanie rozmeru obalu platia tieto pravidlá: uvádzajú sa v mm a v poradí D x Š x V, alebo D x Š x V/v, alebo D x Š x V/o uvádzajú sa vnútorné rozmery obalu, merané za štandardných klimatických podmienok na rozloženom obale. Napríklad : FEFCO 0202 315 x 235 x 185/40 mm- klopová krabica s presahom klop 40 mm cez seba.
 
Kódy konštrukcií obalu a rozdelenie do konštrukčných skupín 
 
Číselné kódy základných konštrukcií obalu sú vždy 4 miestne a začínajú nulou. V rade prípadov základné kódy nepostačujú k označeniu konštrukcie obalu. Potom možno kombinovať rôzne typy kódu. Označenie v takomto prípade zahrňuje obe alebo všetky použité štandardné konštrukcie, ktoré sa udávajú v poradí zhora. Napríklad: FEFCO 0713/0715, tj. horný uzáver ako 0713, dno ako 0715. FEFCO 0215/0216, tj. veko ako 0215, dno ako 0216.
 
Význam čísla na 2. pozícií
 
 2 - klopové krabice, väčšinou z jedného, niekedy (ak presahuje dĺžka prierezu pracovnú šírku výrobnej linky) z dvoch prierezov, lepené alebo šité, opatrené klopami hore i dole. Dodávajú sa rozložené.
 3 - dvoj alebo viac dielne obaly (väčšinou spodok - veko, alebo dno - telo - veko), lepené, šité alebo samosvorné, uzatvárajú sa nasunutím veka, alebo dna a veka na spodok alebo telo obalu.
 4 - prevažne nelepené, nezošívané obaly (často označované ako tvarové výseky). Sú tvorené prevažne jedným prírezom a uzatvárajú sa najmä pomocou rôznych konštrukčne riešených zámkov. Súčasťou konštrukcie obalu môžu byť napr. otvory pre jeho ľahké uchopenie, odtrhávacie okienka a pod.
 5 - obaly z dvoch alebo viac dielov, ktoré sa zasúvajú do seba. Táto skupina obsahuje i prebaly pre iné typy konštrukcií.
 6 - obaly pozostávajúce z dvoch bočníc a tela. Pred použitím vyžadujú zošitie.
 7 - viacbodové (3x až 6x) lepené skladacie obaly, vyrobené väčšinou z jedného prírezu, dodávajú sa rozložené a možno ich ľahko zložiť.
 9 - vnútorné vybavenie obalu
 
Krabica 

Krabice patria medzi obľúbené obalové materiály, využívajú sa pre archivačné účely, prepravu tovaru, poštové zásielky, balenie a skladovanie. Medzi najviac používané patria poštové a klopové krabice, ktoré sa vyrábajú z trojvrstvovej alebo päťvrstvovej vlnitej lepenky s rôznymi stupňami pevnosti. Krabice môžu byť lepené alebo šité. Ďalej si môžete určiť farebné prevedenie, alebo vnútornú výbavu krabice ako: mriežky, výplň, preklady, preložky. Zabezpečíme podľa Vašich požiadaviek tiež potlač krabice logom, kontakty, RESY, piktogrami atď.
Krabice zaistia ochranu nie len proti mechanickému poškodeniu, ale čiastočne i proti vlhkosti. Potrebujete zaistiť 100% ochranu proti vlhkosti? Prejdite na ponuku bariérove fólie a vysúšadlá.
Krabice a boxy dodávame v rozloženom stave zaručujúcom ľahkú manipulácui a zostavenie krabice bez nutnosti lepenia alebo spojovania.
Potrebujete po zložení krabice a naplnení obsahom zaistiť vyššiu ochranu proti mechanickému poškodeniu? Prejdite na ponuku bublinkové fólie, ktoré poskytujú vynikajúci pomer kvality a ceny pri ochrane proti poškodeniu.
 
 
Mirelon - penová fólia 
Mirelon ako ochrana i izolácia
 
Mirelon je obchodná značka obalového a izolačného materiálu z odľahčeného penového polyetylénu s uzatvorenou bunkovou štruktúrou. Jedná sa o penovú fóliu, ktorá sa vďaka svojej nízkej tepelnej vodivosti využíva ako izolant.
Ďalšou vlastnosťou je vysoká odolnosť proti mechanickému a chemickému poškodeniu, preto je Mirelon používaný na ochranu krehkých predmetov a na ochranu povrchovej úpravy materiálu pri preprave.
 
Mirelon pre stavebníctvo 
 
Mirelon veľmi dobre vyrovnáva nerovnosti podkladových plôch, a tak sa používa ako podkladovýmateriál pred pokladaním parkiet, plávajúcich podláh, drevených dosiek, pod koberce a ďalších podlahových materiálov. Veľkou výhodou Mirelonu je to, že je výborný tepelný izolant a na viac znižuje hlučnosť.
Mirelon je tiež výborný izolant rozvodov studenej i teplej vody a odpadových potrubí. Penou Mirelon sa obkladajú tiež steny budov, ktoré sú vďaka tomu menej náročné na vyhrievanie. Obľúbená je tiež tepelná izolácia stropov a striech budov.
 
Montáž pásov Mirelonu so samolepiacou vrstvou 
 
Samolepiaca úprava je vhodná pre plochy s teplotou od -30°C až do +90°C. Priľnavosť samolepiacej vrstvy môže byť ovplyvnená nečistotami na lepených plochách, preto je vhodné pred lepením plochu riadne očistiť. Priľnavosť znižuje tiež vlhkosť lepených plôch a prostredia, v ktorom sa lepenie prevádza.
 
Výhody Mirelonu v stavebníctve
 
  vynikajúce izolačné vlastnosti
  zvuková izolácia
  minimalizácia vibrácií
  ľahký materiál a praktické role uľahčujú manipuláciu
•  ohybnosť, pružnosť
  mechanická a chemická odolnosť
  zdravotná bezchybnosť
  recyklovatelnosť
  vode odolnosť
  ľahké delenie rezaním a strihaním
 
Mirelon pre ochranu výrobkov
 
Mirelon je veľmi obľúbený ochranný materiál na krehký tovar a ochranu povrchovej úpravy. Výhodou je nie len mechanická a chemická odolnosť, ale aj zdravotná bezchybnosť a veľmi nízka hmotnosť. Mirelon zaisťuje tiež odolnosť proti vlhkosti, prachu a otrasom, a tak je vhodný i pre ochranu elektroniky. V neposlednej rade poteší ľahké delenie fólie strihaním a rezaním.
 
Výhody Mirelonu pro ochranu výrobků 
 
  odolnosť proti odreniu
  chemická odolnosť
•  vode odolnosť
  nepatrná hmotnosť obalu
  zdravotná bezchybnosť (možnosť balenia potravín)
 
Ponúkame Mirelon rôznej sily, šírky a dĺžky. Balenie tvorí náviny väčšinou v roliach, ale podľa dohody možno objednať tento materiál i formou prírezov, alebo formou vreciek. Mirelon možno objednať tiež v antistatickej či antikoróznej úprave .
Mirelon nájdete samozrejme i v našom eshope, a to v kategórií fólie pod položkou Penová fólia – Mirelon.
Ponúkané role sme schopní rozmermi prispôsobiť Vašim požiadavkám!

 
Typy lepiacich pások 
Vyberajte z ponuky niekoľkých variant, druhov a typov lepiacich pások (LP) rozdelených podľa určenia.
 
Klasické lepiace pásky tzv. bezhlučné - najrozšírenejšie lepiace pásky sa používajú predovšetkým pre ľahké, rýchle a ekonomické uzatváranie kartónov. Obsahujú lepidlo na vodnej báze s vysokým stupňom lepivosti, pomocou ktorého ľahko a rýchlo priľnú k povrchu a vytvoria efektívny spoj.
 
Obojstranné lepiace pásky - sa používajú pri pokladaní kobercov, PVC podlahových krytín, montáž a pevnú fixáciu materiálov. Pásky vynikajú vysokou pevnosťou a dlhodobou lepivou schopnosťou na rôzne povrchy a plochy pomocou silného akrylátového lepidla.
 
Farebné lepiace pásky – univerzálne pásky s nosičom z PVC a kaučukovým lepidlom. Určeným pre radu aplikácií, ako farebné kódovanie, zväzovanie a výstražné značenie. Neodporúčame ich pre náročné podlahové značenie často využívaných plôch.
 
Krepové lepiace pásky – ideálne pre maliarov, ako ochrana povrchu pri lakovaní, ale i lepení kartónov, papieru a ďalších materiálov. Vhodné pre hrubé i hladké povrchy, nestrhávajú farbu z povrchu materiálu a nezanechávajú stopy lepidla.
 
Lepiace pásky s vláknom – sa používajú pri balení s požiadavkami na väčšie zabezpečenie materiálov, ako lepenie krabíc, paliet, ťažkého tovaru. Vynikajú veľkou pevnosťou a nízkym pnutím. Pásky sú vystužené sklolaminátovými vláknami so syntetickým kaučukom.
 
Papierové lepiace pásky – papierové lepiace pásky sa používajú k lepeniu ľahkého a stredne ťažkého tovaru (balíky, krabice, papier). Ľahko sa otvárajú, sú 100% recyklovateľné, ľahké triedenie odpadu, cenovo výhodné. Spoľahlivé uzatváranie krabice, možno je doplniť potlačou i behom prepravy.
 
Kobercové lepiace pásky – kobercové lepiace pásky sú určené k lepeniu, olemovaniu a spojovaniu kobercov, drsných povrchov, ťažkých materiálov, využitie nájdu v obalovej technike i domácnosti. Sú odolné voči teplu a UV žiareniu. Dobre priľnú k väčšine bežných povrchov. Povrstvený trvanlivým lepidlom.
Zvýšte rýchlosť, presnosť a efektívnosť práce s lepiacou páskou s použitím odvíjača lepiacej pásky.
 
Elektroizolačná lepiaca páska – elektrotechnické a elektronické využitie, najmä pri izolácií, označení materiálu, lepení a ochrane káblu, spomaľuje horenie, chráni pred elektrickým prúdom až do 6000 V. Ponúkame v niekoľkých farebných modifikáciach, šírke pásky 15 mm, návin 10 m. Certifikovaná podľa normy IEC 454-3-1. Výrobca: tesa.
 
Strojová lepiaca páska – baliaca lepiaca páska v strojovom návine pre priemyslové použitie. Vhodné pre prelepovanie papierových i plastových krabíc, lepenkových a plastových obalov. Podľa individuálnych požiadaviek zaistíme výrobu lepiacej pásky s potlačou. Pásky sú odolné proti UV a plne recyklovateľné.
Kovové lepiace pásky - nachádzajú svoje uplatnenie v aplikácií, kde je vyžadovaná tepelná vodivosť, ochrana proti teplu a ohni. Majú dobrú odolnosť proti chemikaliam, vlhkosti a poveternostným vplyvom, odrážajú teplo a svetlo. Používajú sa tiež v spojení s bariérovou fóliou.
 
Univerzálne lepiace pásky - tieto pásky sú stredne odolné proti vlhkosti a odporúčajú sa pre krátkodobé použitie. Ľahko a rýchlo sa používajú predovšetkým pri pridržiavaní, utesňovaní, balení, označovaní, najrôznejšie opravy. Obľúbené v domácnostiach pre rýchlu improvizáciu pri použití.
 
Protisklzové lepiace pásky – používajú sa na všetky klzké povrchy pre peší a vozidlový prevoz. Využitie pre skladové, komerčné, kancelárske priestory. Môžu byť: hrubé, tvarovateľné. Čistiteľné mopom, pre mokré, drsné, ale i jemné prostredie.
Kancelárske lepiace pásky – využívajú sa predovšetkým v administratívnej činnosti, lepení a opravovaní papieru, dokumentov, ale i školských potrieb. Vyrábajú sa v niekoľkých špecifikáciach, rozmeroch a návinoch. Špeciálne pásky vhodné pre tlačiarne, kopírky alebo lepenie bankoviek.
 
Lepiace pásky s potlačou – používajú sa predovšetkým pre zviditeľnenie v spojení s potlačou loga, firemných farieb, sloganov, textov. Podľa individuálnych požiadaviek Vám zaistíme výrobu lepiacej pásky s potlačou. Potlač sa prevádza na štandardných rozmeroch 48 mm x 66 m, hrúbka 28 µm, lepidlo Hot-melt. Samozrejmosťou je grafický návrh, výroba štočku, odsúhlaseniu skúšobnej vzorky zákazníkom. Môžete si tak zvoliť materiál, typ, farbu a rozmer podľa Vašich požiadaviek.
 
Prehliadnite si ceník potlače lepiacich pásiek, alebo nám napíšte na e-mail info@spapier.sk
 
Prihlásiť
Zabudli ste heslo?
Zadajte Váš e-mail a prihlasovacie údaje Vám budú zaslané na Vašu e-mailovú adresu zadanú pri registrácii.


Košík je prázdny

Posledný navštívený tovar
  • Doposiaľ ste žiadny tovar nenavštívili.
Rýchle vyhľadávanie
Mena
Facebook
Reklamácia

Pre bližšie informácie o postupe reklamácie kliknite na odkaz: Reklamácia

 
 
 
© Spapier.sk